سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / جریمه ۸۱ میلیون یورویی آلمان برای ایرباس + یخی که همزمان مایع و جامد است! – خوش نویس

جریمه ۸۱ میلیون یورویی آلمان برای ایرباس + یخی که همزمان مایع و جامد است! – خوش نویس

خبرگزاری ایرنا: دادستانی آلمان روز جمعه اعلام کرد که شرکت چند ملیتی ایرباس ۸۱ میلیون یورو (۹۹ میلیون دلار) بخاطر اتهام فساد در یک قرارداد مربوط به سال ۲۰۰۳ جریمه شده است

هم‌اکنون پرونده‌های دیگری هم در ارتباط با این قرارداد در انگلیس، اتریش و فرانسه در جریان است.

به نقل از رویترز، ایرباس متهم به پرداخت رشوه برای برنده شدن در مزایده دو میلیارد دلاری مربوط به قرارداد فروش جنگنده‌های یوروفایتر به اتریش است؛ اتهامی که این شرکت قویا آن را رد می‌کند.

به گفته دادستانی آلمان، بیشتر این مبلغ که خارج از فرآیندهای نظارتی مربوطه رد و بدل شده، برای اهدافی «نامشخص» به کار گرفته شده است.

کنسرسیومی به سرپرستی ایرباس و متشکل از دو شرکت دیگر از کشورهای انگلیس و ایتالیا در سال ۲۰۰۳ قرارداد فروش ۱۸ جنگنده یوروفایتر را با اتریش امضا کرده بود.

شرکت ایرباس روز جمعه در یک بیانیه با اعلام اینکه جریمه تعیین شده را پذیرفته، پرداخت‌های غیرقانونی صورت گرفته در سالیان پیشین را ناشی از «کم‌کاری» برخی اعضای نظارتی در مدیریت قبلی شرکت مادر این مجموعه دانست.

دادستان‌های آلمان تاکید دارند که مدرکی دال بر پرداخت رشوه نیافته‌اند؛ با این حال ایرباس نتوانسته است پرداخت بیش از ۱۰۰ میلیون یورو به دو شرکت صوری را توجیه کند.

خبرگزاری ایرنا: دادستانی آلمان روز جمعه اعلام کرد که شرکت چند ملیتی ایرباس ۸۱ میلیون یورو (۹۹ میلیون دلار) بخاطر اتهام فساد در یک قرارداد مربوط به سال ۲۰۰۳ جریمه شده است.
——————-
خبرگزاری مهر: محققان با کمک لیزر نوعی یخ سوپر یونیک تولید کرده اند که همزمان مایع و جامد است.

به گزارش یو پی آی، حالت تازه ای از یخ کشف شده که همزمان مایع و جامد است
به گزارش یو پی آی، حالت تازه ای از یخ کشف شده که همزمان مایع و جامد است.  

این نوع یخ ٣٠ سال قبل نظریه پردازی شد و این تنها زمانی بود که شواهد مستقیم از وجود یخ سوپریونیک کشف شد.

آنها برای تولید یخ سوپریونیک، آب را تحت فشار و گرمای زیاد قرار دادند. آنها فشاری معادل یک میلیون برابر جو زمین را به آب وارد کردند. این فشار از طریق دو لایه الماس به آب وارد شد تا یخ Vll تولید شود. این یخ در دمای اتاق جامد می ماند. سپس اشعه های لیزر به این ماده تابانده شد تا امواج شوک را در ماده تولید کند.

 مطالعه در این حوزه به تولید مواد جدید با ویژگی های ناشناخته و درک بهتر از جهان منجر می شود.

در زمان حاضر محققان با استفاده از لیزرهای قدرتمند یخ فشرده را در آزمایشگاه داغ کردند. به عبارت دیگر شرایط لازم برای تشکیل این ماده عجیب در زمین را فراهم کردند. محققان دانشگاه برکلی، روچستر و آزمایشگاه ملی لارنس لیومور این کشف را انجام داده اند.

خبرگزاری مهر: محققان با کمک لیزر نوعی یخ سوپر یونیک تولید کرده اند که همزمان مایع و جامد است.

درباره ی back120

همچنین ببینید

گران‌قیمت‌ترین بازیگر دنیا با ۲۵ میلیون دلار – خوش نویس

همشهری آنلاین به نقل از ورایتی: گرچه دانیل کریگ با دستمزد ۲۵ میلیون دلاری گران‌ترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *