سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / حدود ۷ هزار نفر در انقلاب ۵۷ شهید شدند – خوش نویس

حدود ۷ هزار نفر در انقلاب ۵۷ شهید شدند – خوش نویس

خبرگزاری ایرنا: معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: براساس آمارهای ثبت شده؛ در مجموع ۶ هزار و ۶۶۳ نفر در حوادث دوران انقلاب به درجه رفیع شهات نائل شدند

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید ادامه داد: تعداد شهدای دوران انقلاب که تحت پوشش بنیادشهید هستند؛ بازماندگان این شهدا از خدمات بنیادشهید بهره مند هستند.

براساس آمار بنیادشهید، در دوران دفاع مقدس نیز؛ جانبازان زیر ۲۵ درصد ۳۳۱ هزار و ۵۵۵ تن، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر ۲۳۳ هزار و ۲۶۷ تن، جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد ۲۵ هزار و ۴۸۱ و جانبازان بالای ۷۰ درصد حدود ۹ هزار و ۶۸۸ است؛ ضمن اینکه حدود هفت هزار جانباز اعصاب و روان شدید در کشور بسر می برند. همچنین در مجموع حدود ۲۳۰ هزار شهید به ویژه در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب شده است.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید اضافه کرد: از مجموع شهدای دوران انقلاب، همچنین ۶ هزار و ۲۶۷ نفر مرد و ۳۹۶ نفر زن بودند.

وی اظهار داشت: همچنین از مجموع این شهدا، تعداد ۲ هزار و ۴۹۱ نفر متاهل و چهار هزار و ۱۷۲ نفر مجرد بودند که در حوادث آن زمان به شهادت رسیدند.

مهدی ایزدی افزود: این آمار شهدای انقلاب، مربوط به حوادث آن زمان تا قبل از جنگ تحمیلی است و خانواده های این شهدا از بنیادشهید خدمات مختلفی را دریافت می کنند.

وی تصریح کرد: آمار شهدای انقلاب از ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به عنوان شهدای انقلاب هستند و بسیاری از این شهدا، قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب به شهادت رسیده اند دیگر بازمانده ای برای تشکیل پرونده در بنیادشهید را نداشتند یا شاید هم بازماندگان آنان فوت کرده اند.

خبرگزاری ایرنا: معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: براساس آمارهای ثبت شده؛ در مجموع ۶ هزار و ۶۶۳ نفر در حوادث دوران انقلاب به درجه رفیع شهات نائل شدند.

درباره ی back120

همچنین ببینید

گران‌قیمت‌ترین بازیگر دنیا با ۲۵ میلیون دلار – خوش نویس

همشهری آنلاین به نقل از ورایتی: گرچه دانیل کریگ با دستمزد ۲۵ میلیون دلاری گران‌ترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *