سرخط خبرها
خانه / سیاسی / هشدار آلمان درباره خطر بالای حملات تروریستی – خوش نویس

هشدار آلمان درباره خطر بالای حملات تروریستی – خوش نویس

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، سازمان های امنیتی در ایالت بادن- وورتمبرگ آلمان همواره عناصر خطر بیشتری را در این منطقه شناسایی می کنند
بر اساس اطلاعات سازمان اطلاعات داخلی آلمان و اداره فدرال پلیس جنایی این کشور از آغاز مبارزات در سوریه در سال ۲۰۱۱ حدود ۹۷۰ نفر از آلمان به مناطق بحرانی در عراق و سوریه سفر کرده اند که به گفته “هربرت مولر” یک کارشناس سازمان اطلاعات داخلی در اشتوتگارت حدود ۵۰ نفر آن ها از ایالت بادن – وورتمبرگ بوده اند. حدود یک سوم اتباع آلمانی که به مناطق بحرانی سفر کرده اند به کشورشان بازگشته اند. ده ها نفر هم جان خود را در این درگیری ها از دست داده اند. در سراسر آلمان حدود ۷۵۰ عناصر خطر شناسایی شده است.

وی در عین حال تاکید کرد که ما همواره روند تحقیقات را با اقدامات روشنگری آشکار دنبال می کنیم. ما در تبادل اطلاعات با دیگر سازمان های امنیتی قرار داریم و اطلاعاتی را درباره عناصر اسلام گرای افراطی جمع آوری می کنیم و آن ها را مورد ارزیابی قرار می دهیم. سازمان های امنیتی برای این منظور با پرسنل بیشتر، امکانات حقوقی بیشتر و تکنیک های مدرن تر تجهیز شده اند.

به گفته مولر حدود ۱۲ درصد اتباع آلمانی که به سوریه سفر کرده اند زن هستند و آلمان نمی داند بعد از بازگشت چگونه باید با آن ها رفتار کند.

“توماس اشتروبل”، وزیر داخلی ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان اظهار داشته است که همچنان خطر یک حمله تروریستی مبهم بسیار بالا است. اما هیچ مدرک ملموس و مشخصی درباره حملات تروریستی وجود ندارد.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، سازمان های امنیتی در ایالت بادن- وورتمبرگ آلمان همواره عناصر خطر بیشتری را در این منطقه شناسایی می کنند. در حالی که حدود دو ماه پیش حدود ۶۰ عنصر خطر شناسایی شده بود در حال حاضر تعداد آن ها به ۹۰ مورد رسیده است.  

درباره ی back120

همچنین ببینید

حمله به قطر چگونه خنثی شد؟ – خوش نویس

روزنامه دنیای اقتصاد: هشت ماه از آغاز مناقشات کشورهای عربی منطقه می‌گذرد و هر یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *