سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / هوش مصنوعی اخبار را بی طرف می‌کند – خوش نویس

هوش مصنوعی اخبار را بی طرف می‌کند – خوش نویس

خبرگزاری مهر: بسیاری از رسانه های جهان مدعی رعایت بی طرفی در زمان انتشار اخبار و گزارش های خبری هستند، اما در عمل اکثر آنها بی طرف نیستند و اخبار را با حب و بغض های سیاسی و جناحی روایت می کنند
این سایت منابع خبری مختلفی را با گرایش های سیاسی مختلف چپ و راست بررسی می کند تا بتواند به ابعاد گوناگون هر مساله پی ببرد. در نهایت هوش مصنوعی روایت بی طرفانه و غیرغرض ورزانه خود از هر رویداد را بر مبنای یافته هایش می نویسد و نکته جالب این است که چنین کاری تنها به ۶۰ ثانیه زمان نیاز دارد.

به گزارش فیوچریسم، یک سایت جدید مدعی است با استفاده از الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی در عمل انتشار بی طرفانه اخبار را ممکن کرده است.

خبرگزاری مهر: بسیاری از رسانه های جهان مدعی رعایت بی طرفی در زمان انتشار اخبار و گزارش های خبری هستند، اما در عمل اکثر آنها بی طرف نیستند و اخبار را با حب و بغض های سیاسی و جناحی روایت می کنند.

این سایت که Knowhere News نام دارد، توسط یک شرکت نوپا به نام Knowhere تاسیس شده و با ترکیب فناوری های هوشمند و خودآموز رایانه ای و استفاده از تجربه روزنامه نگاران حرفه ای تلاش دارد تا واقعیات را در مورد رویدادهای خبری به مردم منتقل کند.

این سایت ابتدا با استفاده از هوش مصنوعی خود، خبری را برای تبدیل به یک خبر بی طرف انتخاب می کند. انتخاب این خبر با بررسی و مشاهده اخبار محبوب در اینترنت که مورد توجه گسترده قرار گرفته، صورت می گیرد. پس از انتخاب موضوع، هوش مصنوعی این سایت هزاران منبع خبری دیگر را بررسی می کند تا جزئیات بیشتری را در مورد رویداد مذکور به دست آورد.

در مورد اخباری که ماهیت سیاسی بیشتری دارند، ربات هوش مصنوعی این سایت دو نسخه دیگر از هر خبر را با برچسب چپ و راست هم تهیه و منتشر می کند. در مورد برخی اخبار جنجالی هم در کنار نسخه بی طرفانه نسخه هایی مثبت یا منفی هم در مورد سوژه محوری تهیه می شوند. تلاش این سایت بر آن است که حتی در انتخاب عکس های هر خبر هم به این ظرایف توجه شود. نتیجه نهایی کار هم توسط ویراستاران حرفه ای بررسی می شود تا از صحت آن اطمینان حاصل شود.

هوش مصنوعی اخبار را بی طرف می‌کند

این خبر حاوی واقعیات و مطالب اساسی و مهم در مورد هر خبر بوده و هوش مصنوعی تلاش می کند بخش های غرض ورزانه را در مورد اخبار یادشده حذف کند. همچنین ربات هوش مصنوعی این سایت اعتبار و سندیت منابع موجود دراخبار سایت های گوناگون را بررسی می کند تا هیچ مطلب کذبی در خبر تنظیم شده وجود نداشته باشد.

درباره ی back120

همچنین ببینید

اغلب دیتاسنتر‌های کشور استاندارد نیستند – خوش نویس

خبرگزاری مهر: دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه در زمینه زیرساخت های لازم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *